Açık Pzt - Cts 09:00-19:00
Email iletisim[at]newseoweb.com 0561 617 0 444
Açık Pzt - Cts 09:00-19:00
Email iletisim[at]newseoweb.com 0561 617 0 444

2018 SEO çalışmalarında bunlara dikkat edin

Pek çok şey gibi SEO stratejileri de 2018 yılında bazı değişikliklere maruz kaldı. Bu konuda bildiğimiz şeylerin yanında yeni bilgileri de uygulamak gerekmektedir. SEO stratejileri 2018 yılı için incelendiğinde ortaya çıkan sonuçlar bu günün şartlarında ayakta kalabilmek için yapılması zorunlu olan bir listedir. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Web siteniz Olabildiğince Hızlı Olmak Zorunda

Her şeyin son derece hızlı olduğu günümüzde web sitenizin de son derece hızlı olması gerekmektedir. Sitenizi ziyaret eden müşterilerin aradıkları ürüne anında ulaşmaları ve hızlı bir şekilde bütün özellik ve fiyat bilgisini görmeleri gerekmektedir. Bu yüzden yapmanız gereken en öncelikli iş web sitenizi hızlandırmaktır. Web sitenize eklediğiniz bütün yeni bilgileri, fotoğrafları veya videoları kesinlikle ama kesinlikle optimize etmeniz gerekmektedir. Unutmamanız gereken en önemli şeylerden biri SEO’nun bir yarış olduğudur. Eğer bu yarışta rakiplerinizden daha hızlı olmazsanız yarışı kaybettiniz demektir.

Web Sitenizin Mobil Uyumlu Olması Gerekmektedir.

İnterneti aktif olarak kullanan kişilerin pek çoğu bunu cep telefonları aracılığıyla yapmaktadır. Aradıkları ürün hakkında yaptıkları ilk araştırmayı cep telefonlarından yapmaktalar. Bu nedenle web sitenizin de mobil uyumlu olması gerekmektedir. Google’ın 2015 yılında programladığı bir algoritma ile web sitenizin mobil aramalar listesinde daha üst sıralarda yer almasını sağlamanız mümkündür.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanmaya Dikkat Etmeniz Gerekir

2018 yılında yeni bir web sitesi ile bir kampanya başlatmayı düşünüyorsanız, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tercih etmenizde fayda var. Sebebi ise şudur, yeni bir site markalaşmış siteler ile rekabet edebilecek güce sahip değildir. Bu nedenle seçtiğiniz anahtar kelimeler ne kadar spesifik olursa rekabet etmeniz gereken durumlarda o derece de azalır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha az arama trafiği elde etmelerine rağmen çoğunlukla daha fazla dönüşüm oranına sahiptirler.

İçeriğiniz Geniş Kapsamlı ve Kaliteli Olmalıdır.

Sizi rakiplerinizden ayırabilecek ve bir adım öne geçirecek olan şey web sitenizdeki içeriklerin kalitesi ve hitap ettiğiniz kitlenin genişliğidir. Her zaman için güncel olmanız ve web sitenizi ziyaret eden kitleye hitap edebilecek kapsamda olmanız gerekmektedir.

2018 yılının en önemli 7 stratejisini buradan okuyabilirsiniz.