Açık Pzt - Cts 09:00-19:00
Email iletisim[at]newseoweb.com 0561 617 0 444
Açık Pzt - Cts 09:00-19:00
Email iletisim[at]newseoweb.com 0561 617 0 444

SEO çalışmasını neden yaptırmalısınız?

Teknolojik çalışmaların hız kesmeden ilerlemesi ve teknoloji kullanımının yaygınlaşması bizi internetle ilgili yeni kavramlarla bir araya getiriyor. Özellikle internet arama motorlarının gün geçtikçe tercih edilme oranlarının yükselmesi ve bu sistemlerin algoritmalarına yönelik olarak içerik hazırlamanın da önem kazanmasıyla modern çağın dijital ticaret, bilinirlik ve popülerlik sürecinde SEO web sitesi sahiplerinin ve editörlerinin bilmeleri gereken konuların başında geliyor.

SEO Nedir?

İngilizcede “Search Engine Optimization” olarak bilinen ve bu açılımın kısaltması olarak kullanılan SEO kavramı dilimizde Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlanabilir. Peki, bu ne anlama geliyor? İnternet sitelerinin arama motorları sonuçlarında öncelikli olarak görünmelerini sağlayan çalışmaların bütününe birden SEO demek doğru olur. Böylece çevrim içi bilinirliği yüksek internet sayfaları oluşturarak işinizi duyurmanız ve potansiyel müşterilerinize ulaşmanız mümkün. Bunların yanı sıra satışlarınızın yükselmesi ve sitenizde bulunan reklamların etkileşim verileri ile daha çok para kazanmanız da doğrudan SEO etkinliğinize bağlı oluyor.

SEO Neden Önemlidir?

Mobil cihazların satışları arttıkça internet kullanıcılarının sayısı da hızla büyüyor. Buna bağlı olarak internet siteleri de devamlı çoğalıyor. Arama motorlarında yapılan herhangi bir aramada arayıcının önüne çıkan içeriklerden birini oluşturmuş olmak son derece önem arz ediyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki internet kullanıcılarının çoğunluğu işlemlerini arama motorları üzerinden yapıyor. Bu da elbette Arama Motoru Optimizasyonunun önemini bir kere daha ortaya koyuyor.

SEO Niçin Gereklidir?

Arama Motoru Optimizasyonu için arama motorlarının göz önünde bulundurdukları pek çok parametre var. Bunlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan SEO çalışması yapabilmek neredeyse mümkün değildir. Bu yüzden Arama Motoru Optimizasyonu uygulamalarının bilgi sahibi ve deneyimli kişi ya da kuruluşlara yaptırmaları gerekir. Böylece web sitenizde yer alacak içerikler ile anahtar sözcük aramalarında üst sıralara yükselecek ve kullanıcılar ile etkileşiminiz çoğalacak. Marka bilinirliğiniz oluşacak ve zaman geçtikçe çoğalacak. Sitenizi ziyaret edecek ve orada zaman geçirecek kişilerin sayısı artmış olacağı için reklam gelirlerinde de olumlu yönde değişim meydana gelecek. Bütün bunlar sizin maddi ve manevi olarak kazanç sağlamanıza katkı sunacak.

SEO Çalışmasında dikkat etmeniz gereken konular için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.